İz Bırakanlar

Binali YILDIRIM
AK Parti Genel Başkan Vekili

Görevleri: TBMM 28 nci Meclis Başkanı, T.C 65’nci Başbakanı. 58, 59, 60, 61, 64 ncü hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı görevlerini icra etmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başkanlığında İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü görevinde bulunmuştur.

Birçok “Başarı ve Farkındalık Ödülü” sahibi olup son olarak DEVLET ŞEREF MADALYASI ile taltif edilmiştir.
__________________________________________

Harun KODALAK
Yargıtay Üyesi

Görevleri: Ankara Cumhurtiyet Başsavcısı görevini icra ederken; “15 Temmuz Hain FETO Kalkışması Gecesi” Devlet adına ilk cesur adımı atarak soruşturma başlatıp, görevli emniyet mensupları ve halkımıza cesaret vermiştir. Bu yönüyle Türk Demokrasi ve Hukuk Tarihine ismi, altın harflerle geçmiştir.

___________________________________________

Selçuk BAYRAKTAR
Mühendis

Görevleri: Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Başkanı-Baykar CTO Müdürü olarak görev yapmaktadır.1979 İstanbul-Sarıyer’de doğmuştur. Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Havacılık ve Uzay Mühendisliği konularında üst düzeyde eğitimler almıştır. Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarıdır. Ülkemize savunma sanayimize kazandırdığı insansız hava araçları ulusal ve uluslararası alanda ülkemize prestij kazandırmıştır. 
___________________________________________

Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü

Görevleri: Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Hocamız Türk Edebiyat tarihine çok önemli bizlere vesile olmuştur. Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı olarak görev yapan hocamızı tebrik eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.
____________________________________________

Seddar YAVUZ
Kocaeli Valisi

Görevleri: Kaymakamlık görevlerinin ardından Muş, Ordu ve Kocaeli Valiliği görevini deruhte etmektedir. Özellikle Muş Valiliği görevinde, güvenlik güçleri ile birlikte, terörle mücadelede göğüs göğse mücadele etmiştir. Ayrıca kendilerine; Türk İdareciler Derneği “Yılın Kaymakamı” ve 2023 Vizyon Teşkilatı “Marka Vali” ödülü takdim etmiştir.
______________________________________________

Naim ÇOBAN
TBMM Genel Sekreter Yardımcısı

Görevleri: Milli Eğitim Bakanlığında Müfettiş ve Strateji Geliştirme Başkanı. TBMM’de Strateji Geliştirme Başkanı ve Kalite Yönetim Temsilcisi. EFQM Mükemmellik Modeli Değerlendirici Sertifika sahibi. Ayrıca kendilerine birçok “Başarı Ödülü” takdim edilmiştir.
______________________________________________

Batuhan YAŞAR
İHA Ankara Temsilcisi

Görevleri: 1988 yılında gazeteciliğe başladı. Devamında Sağlık, Polis-Adliye ve Başbakanlık muhabirliği, TGRT Ankara’da Diplomasi ve Savunma muhabiri olarak çalıştı. TGRT Ankara Haber Müdürlüğü, İHA Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi. Aynı zamanda Türkiye Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.
______________________________________________

Ahmet KÜÇÜKLER
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Hukuk İşleri Genel Müdürü

Görevleri: Erzurum Büyükşehir Belediyesinde iki dönem Başkanlık yaptı. 2004 yılında %57, 2009 yılında ise %60’ın üzerinde oy oranı ile seçildi.  Altı yaşında hafız oldu. Hukuk Fakültesi ve ardından İlahiyat Fakültesini birincilikle bitirip, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yapmıştır. Defalarca “Yılın Belediye Başkanı” ödülü aldı. Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de yürütmüştür.